Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Tomyślu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.pppnt.com.pl

Data publikacji strony internetowej: 2009.03.13 roku. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021.03.28

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

 • W części filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych. Wszystkie nowe filmy dodawane na naszej stronie mają już takie napisy. Do filmów sprzed 23 września 2020 r. planujemy dodać napisy do końca 2022 r.

 • Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dane teleadresowe są obok formularza kontaktowego.

 • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.

 • „Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2020.03.28.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2021.03.21.

 

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami!

W zgłoszeniu podaj:

 • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,

 • swoje imię i nazwisko,

 • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),

 • informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Za wszystkie kwestie związane z dostępnością cyfrową i udostępnianiem treści z tej strony internetowej odpowiada dyr Magdalena Kędzia- Kluj oraz Agnieszka Mandziak. Możesz skontaktować się z nimi mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie - 61-4423436.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością 

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Tomyślu, ul. E. Sczanieckiej 1, 64-300 Nowy Tomyśl

 1. Do budynku prowadzi jedno wejście od ulicy Musiała. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach do wejścia znajduje się podjazd dla wózków.

 2. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Nowym Tomyślu znajduje się na pierwszym piętrze.

 3. Recepcja znajduje się po prawej stronie od wejścia.

 4. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy.

 5. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na piętrze, po lewej stronie od wejścia.

 6. Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

 7. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 8. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

 9. Aktualnie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego dla osób niesłyszących

Informacje dodatkowe

Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej.

 

Wsparcie dzieci i młodzieży oraz rodziców w okresie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie, które dla nas dorosłych będą dużym wyzwaniem. Są to bowiem ferie wyjątkowe, jakich dotychczas nie doświadczyliśmy, z licznymi ograniczeniami szczególnie w zakresie kontaktów społecznych. Musimy zadbać w tym okresie
o bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne dzieci oraz wesprzeć w tych działaniach rodziców. Dlatego Poradnia przygotowała różne formy wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej właśnie dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

 1. Warsztaty dla uczniów - Serdecznie zapraszamy młodzież uczęszczającą do klas 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty online na temat :” Jak dbać o dobre samopoczucie w okresie pandemii?" Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams w dniu 14.01.2021r. o godz. 11:00- dla uczniów klas 6-8 oraz w dniu 15.01.2021r. o godz. 11:00- dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
  Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach drogą mailową do dnia 11.01.2021r.na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  W odpowiedzi zostanie wysłany mail z linkiem pozwalającym na udział w powyższych warsztatach.
 2. E-poradnik – zachęcamy do zapoznania się z e-poradnikiem dla rodziców „Jak zadbać o zdrowie psychiczne dzieci w trakcie ferii innych niż zawsze” oraz dla młodzieży „Jak zadbać o własne zdrowie psychiczne w trakcie ferii innych niż zawsze”
  • „Jak zadbać o zdrowie psychiczne dzieci w trakcie ferii innych niż zawsze” pobierz
  • „Jak zadbać o własne zdrowie psychiczne w trakcie ferii innych niż zawsze” pobierz
 3. Porady telefoniczne- dla dzieci i młodzieży oraz rodziców został uruchomiony specjalny numer telefonu przy którym codziennie w dni robocze od godz. 15:00 będzie dyżurował psycholog. Nr tel: 578 212 328.
 4. Spotkania informacyjno-szkoleniowe. Serdecznie zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych online nt: organizacja i zarządzanie czasem, jak rzeczywistość medialna wpływa na dziecko, dziecko bezpieczne w internecie- oraz inne proponowane przez rodziców lub nauczycieli.
  Osoby zainteresowane udziałem w w/w spotkaniach prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach od 7:00 do 18:00 pod nr : 614423436 lub 515284973.
 5. Interwencje - (możliwość przyjęcia ucznia/rodzica na konsultację tego samego dnia).

Poza wymienionymi powyżej formami wsparcia Poradnia udziela również bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Pracujemy stacjonarnie, bez ograniczeń z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Informacja - godziny pracy sekretatriatu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Tomyślu informuje, iż w dniach od 08.12.2020r. do 11.12.2020r. sekretariat czynny jest do godz. 13.00.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 515 284 973 do godz. 15.00.

CZYTAM TOBIE - zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia bajki

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PIBLICZNA W NOWYM TOMYŚLU zorganizowała AKCJĘ: CZYTAM TOBIE!

Do udziału w projekcie zaprosili  znanych i lubianych nowotomyślan.

Wzięła w niej udział także Dyrektor naszej Poradni - Magdalena Kędzia – Kluj – pedagożka i dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Tomyślu. Ściśle współpracuje z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz dziecka i jego rodziny. Z powodzeniem udziela swojego wsparcia na płaszczyźnie zawodowej i osobistej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Nowym Tomyślu. Kocha swoją pracę, drugiego człowieka i zwierzęta – jest właścicielką dwóch kotów i psa. Wielbicielka wybitnych filmów oraz literatury II Wojny Światowej. Mama Asi, która z zacięciem artystycznym wykonała Ilustracje postaci głównego bohatera i jego rodziny.

 KLIK 

#nowotomyskabibliotekaCzytelnikom

 

DRODZY RODZICE UCZNIÓW KLASA VIII !

 DRODZY RODZICE UCZNIÓW KL VIII!

Już niebawem rozpocznie się czas składania dokumentów do szkół ponadpodstawowych. Obecna sytuacja w   naszym kraju ogranicza  bezpośredni kontakt, zarówno z Wami, jak i z Waszymi dziećmi. Dlatego wychodzę   do Państwa z propozycją zdalnie przeprowadzanych   konsultacji - porad zawodowych. W sytuacji   jakichkolwiek  pytań związanych z wyborem przyszłej szkoły i zawodu przez uczniów klasa VIII   oraz ich   rodziców proszę o kontakt ze mną pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaram się odpowiedzieć na  każde pytanie oraz     rozwiązać pojawiające się problemy. Serdecznie zapraszam do współpracy.
 mgr Lucyna Klarczyk – doradca zawodowy

godło

Ważne

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon

Odsłon artykułów:
272408
Copyright © 2021 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Tomyślu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.